sobota, 5 lutego 2011

Przygotowania do ślubu czas zacząć?

Przygotowania do ślubu czas zacząć?  http://www.mariuszdlugosz.pl/
Już będąc dziewczynką marzysz o tym dniu... Przyglądasz się Pannom Młodym, wychodzącym z kościoła, machającym przechodniom z dorożki, uśmiechającym się z witryny fotograficznego atelier - i zastanawiasz się, jak ty będziesz wyglądać w dniu ślubu.
Czy fotograf ślubny uchwyci na zdjęciu twarz pięknej i szczęśliwej kobiety? Czy w dorożce będziesz jechała trzymając pod rękę miłość swojego życia?  Czy ryż, który spadnie na Twoją głowę, gdy skończy się ślubna ceremonia zapewni ci dostatek i powodzenie?
Na te pytania niestety nie odpowiem, ale podpowiem jak zaplanować  Twój http://terazslub.pl ślub i wesele tak, aby czas przygotowań był twoim sprzymierzeńcem w organizacji tego wydarzenia.

Rok do ślubu
To czas, aby zdecydować, czy wybieracie ślub kościelny czy cywilny, a może  najpopularniejszy obecnie ślub konkordatowy. Nadeszła też najwyższa pora, żeby wybrać miejsce uroczystości ślubnej - urząd stanu cywilnego lub kościół. Tu trzeba zaznaczyć, że wbrew obiegowym opiniom, ślub nie musi odbyć się w parafii do której przynależy Panna Młoda. Konieczne jest ustalenie z takim wyprzedzeniem daty ślubu i zaklepanie tego terminu u księdza proboszcza lub w urzędzie stanu cywilnego. W miejscowościach, w których nie są bardzo rozwinięte pod względem turystyki, należy z co najmniej rocznym wyprzedzeniem zarezerwować miejsce przyjęcia weselnego.
http://terazslub.pl
Ślub za pół roku
Przygotowanie listy gości nie może już czekać.  Warto też wybrać świadków i zapytać ich, czy zechcą pełnić tę funkcję w trakcie uroczystości ślubnych. Trzeba też dowiedzieć się jakie są terminy nauk przedmałżeńskich.  Następną rzeczą, o której trzeba pomyśleć to fotograf na ślub http://www.slubna.net Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie, więc warto temu wyborowi poświęcić dłuższą chwilę.  Portale ślubne oferują w jednym miejscu możliwość przeglądania dorobku fotografów i kamerzystów ślubnych, dlatego najlepiej od nich zacząć poszukiwania. Musisz się liczyć z tym, że fotografowie ślubni szybko zapełniają terminarze zleceniami na kolejny rok, a szczególnie sezon wiosenno-letni. Podobnie, nadszedł czas na selekcję zespołów muzycznych lub dj-ów weselnych.

Ślub za pięć miesięcy
Suknia ślubna twoich marzeń powinna już zostać wybrana i zlecona do szycia. Jeżeli decydujesz się na zakup sukni używanej pomocny będzie internetowy komis ślubny. W przypadku korzystania z usług wypożyczalni sukien ślubnych, również trzeba zarezerwować wybrany model. Trzeba zamknąć listę gości oraz wybrać i rozesłać/wręczyć  zaproszenia ślubne

Wesele za 4 miesiące
Czas na obmyślenie scenariusza wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Zwykle przejmują to na siebie świadkowie.  Pora myśleć o podróży poślubnej i złożyć wniosek o urlop w zakładzie pracy. Pora zarezerwować noclegi dla przyjezdnych gości oraz ustalić szczegóły logistyczne transportu gości i pary młodej z kościoła do domu weselnego.

3 miesiące do ślubu
Czeka Was jeszcze wybór obrączek i dodatków ślubnych.  Można już ustalać szczegóły oprawy muzycznej kościelnej ceremonii ślubnej. Można wybrać się na kurs tańca przed ślubem i przekazać Wasze propozycje co do muzyki zespołowi, który będzie grał na weselu. Jeżeli planujesz duże wesele, pomocny w zorganizowaniu rozrywki weselnej może okazać się wodzirej.

4 tygodnie do wesela
To czas na dogranie menu weselnego, zamówienie tortu i przygotowanie dekoracji. Konieczne są rezerwacje terminów u kosmetyczki i fryzjera.

2 tygodnie do ślubu
Wstępny makijaż i fryzura  - żeby finalny efekt nie odbiegał od Twoich oczekiwań. Potwierdzenie listy gości pomoże uniknąć zbędnych wydatków. Alkohol powinien już czekać w bezpiecznej piwniczce. Garderoba Pana i Pani Młodej powinna być kompletna

Tydzień przed ślubem
Pora się zabawić na wieczorze kawalerskim i panieńskim. Ważne żeby skontrolować całość  i upewnić się, że wszyscy wiedzą co i kiedy mają robić.

1 dzień przed ślubem
Czas na odpoczynek i pogodzenie się z nieuniknionymi wpadkami i niedopatrzeniami!!! Powodzenia--
 http://www.mariuszdlugosz.pl/


Zobacz także:
http://www.fularazywczyk.eu
http://mietekmalek.com
http://bereznicki.info
Artykuł pochodzi z serwisu http://artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz