piątek, 4 lutego 2011

Najlepszy miesiąc na ślub

Planując swój wymarzony ślub, niejedna młoda para zwraca baczną uwagę, w którym miesiącu ma się on odbyć. Niektóre osoby gotowe są czekać nawet lata, aby znaleźć w dogodnych terminach odpowiadające im wolne sale weselne. Usługi fotografa, orkiestry czy kamerzysty trzeba rezerwować z nieraz długim wyprzedzeniem. A do trudności ze zgraniem czasu i miejsca ceremonii zaślubin oraz późniejszej zabawy weselnej dochodzą przesądy wraz z zachciankami par młodych.

Ciężko udzielić odpowiedzi, w którym miesiącu najlepiej wziąć ślub. Według zakorzenionych wierzeń najlepsze są te posiadające w swojej nazwie literę „r”, czyli marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień. Litera „r” w numerologii ma przypisaną cyfrę 9, która oznacza szczęście. Jeśli ktoś chciałby chuchać na zimne i postępować wedle przesądów, to sam pomyślny miesiąc nie wystarczy. Tradycja, czy już zabobon nakazuje w dniu ceremonii mieć coś pożyczonego, starego, białego i niebieskiego. Pamiętajmy, że nie można w drodze do kościoła zobaczyć ani wrony, ani kruka, potknąć się oraz koniecznie trzeba przekroczyć próg świątyni prawą nogą. Ciężko wnikać w autentyczny wpływ tych elementów na przyszłe losy małżeństw, ale młodzi i ich rodziny wolą nie ryzykować.

W roku kalendarzowym jest wiele świątecznych dni, które można połączyć z uroczystością zaślubin. Ślub w Sylwester, Boże Narodzenie czy Wielkanoc zyska nie tylko szczególna datę, ale oryginalny motyw przewodni. Klimatyczne dekoracje kościoła , przystrojone gustownie sale weselne i tradycyjne potrawy pozwolą stworzyć wyjątkową atmosferę pełną rodzinnego ciepła. Wydarzenie ma szansę być dłużej niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych gości. Okolicznościowe dekoracje począwszy od kompozycji z gwiazd betlejemskich, srebrnych bombek poprzez zawieszone wiklinowe ozdoby choinkowe aż po przystrojone stoły baziami, gałązkami borówek i kolorowymi palemki z pisankami mają szansę oczarować zaproszonych bliskich.

Ślub i wesele warto odbyć w dniu rocznicy poznania, oświadczyn, urodzin czy innego indywidualnego święta przyszłych nowożeńców. Wiele młodych par preferuje miesiące, w których można liczyć na najkorzystniejszą pogodę. Atrakcyjny termin to końcówka sierpnia i wrzesień, gdyż posiadają w nazwach literę “r”, nie męczy upał, noce są jeszcze ciepłe oraz można od razu wybrać się w podróż poślubną. Inni wolą wiosenny, romantyczny maj. Często małżeństwa zawierane są w październiku, kiedy jest jeszcze w miarę ciepło i można liczyć na zjawienie się większej liczby zaproszonych gości powracających z wakacyjnych urlopów.

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, w którym miesiącu najlepiej wziąć ślub. Każda Młoda Para posiada inne priorytety, mniej lub bardziej wpływające na wybór idealnego terminu ceremonii. Bez względu na to, czym będziemy się kierować podczas podejmowania decyzji, warto ją skonsultować w gronie najbliższych.
 http://www.mariuszdlugosz.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz