niedziela, 10 stycznia 2016

Przygotowania do ślubu czas zacząć?

  http://www.mariuszdlugosz.pl/

Już będąc dziewczynką marzysz o tym dniu... Przyglądasz się Pannom Młodym, wychodzącym z kościoła, machającym przechodniom z dorożki, uśmiechającym się z witryny fotograficznego atelier - i zastanawiasz się, jak ty będziesz wyglądać w dniu ślubu.


Czy fotograf ślubny uchwyci na zdjęciu twarz pięknej i szczęśliwej kobiety? Czy w dorożce będziesz jechała trzymając pod rękę miłość swojego życia?  Czy ryż, który spadnie na Twoją głowę, gdy skończy się ślubna ceremonia zapewni ci dostatek i powodzenie?

Na te pytania niestety nie odpowiem, ale podpowiem jak zaplanować  Twój ślub i wesele tak, aby czas przygotowań był twoim sprzymierzeńcem w organizacji tego wydarzenia.

Rok do ślubu

To czas, aby zdecydować, czy wybieracie ślub kościelny czy cywilny, a może  najpopularniejszy obecnie ślub konkordatowy. Nadeszła też najwyższa pora, żeby wybrać miejsce uroczystości ślubnej - urząd stanu cywilnego lub kościół. Tu trzeba zaznaczyć, że wbrew obiegowym opiniom, ślub nie musi odbyć się w parafii do której przynależy Panna Młoda. Konieczne jest ustalenie z takim wyprzedzeniem daty ślubu i zaklepanie tego terminu u księdza proboszcza lub w urzędzie stanu cywilnego.

Ślub za pół roku

Przygotowanie listy gości nie może już czekać.  Warto też wybrać świadków i zapytać ich, czy zechcą pełnić tę funkcję w trakcie uroczystości ślubnych. Trzeba też dowiedzieć się jakie są terminy nauk przedmałżeńskich.  Następną rzeczą, o której trzeba pomyśleć to fotograf na ślub. Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie, więc warto temu wyborowi poświęcić dłuższą chwilę.  Portale ślubne oferują w jednym miejscu możliwość przeglądania dorobku fotografów i kamerzystów ślubnych, dlatego najlepiej od nich zacząć poszukiwania i nie jest istotne czy będzie to Nowy Sącz, Tarnów, Grybów, Zakopane, Las Vegas czy Brzesko ważne, aby ten wybrany fotograf czy kamerzysta spełniał Wasze oczekiwania.   Musisz się liczyć z tym, że fotografowie ślubni szybko zapełniają terminarze zleceniami na kolejny rok, a szczególnie sezon wiosenno-letni. Podobnie, nadszedł czas na selekcję zespołów muzycznych lub dj-ów weselnych.

Ślub za pięć miesięcy

Suknia ślubna twoich marzeń powinna już zostać wybrana i zlecona do szycia. Jeżeli decydujesz się na zakup sukni używanej pomocny będzie internetowy komis ślubny. W przypadku korzystania z usług wypożyczalni sukien ślubnych, również trzeba zarezerwować wybrany model. Trzeba zamknąć listę gości oraz wybrać i rozesłać/wręczyć  zaproszenia ślubne

Wesele za 4 miesiące

Czas na obmyślenie scenariusza wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Zwykle przejmują to na siebie świadkowie.  Pora myśleć o podróży poślubnej i złożyć wniosek o urlop w zakładzie pracy. Pora zarezerwować noclegi dla przyjezdnych gości oraz ustalić szczegóły logistyczne transportu gości i pary młodej z kościoła do domu weselnego.
3 miesiące do ślubu

Czeka Was jeszcze wybór obrączek i dodatków ślubnych.  Można już ustalać szczegóły oprawy muzycznej kościelnej ceremonii ślubnej. Można wybrać się na kurs tańca przed ślubem i przekazać Wasze propozycje co do muzyki zespołowi, który będzie grał na weselu. Jeżeli planujesz duże wesele, pomocny w zorganizowaniu rozrywki weselnej może okazać się wodzirej.

4 tygodnie do wesela

To czas na dogranie menu weselnego, zamówienie tortu i przygotowanie dekoracji. Konieczne są rezerwacje terminów u kosmetyczki i fryzjera.

2 tygodnie do ślubu

Wstępny makijaż i fryzura  - żeby finalny efekt nie odbiegał od Twoich oczekiwań. Potwierdzenie listy gości pomoże uniknąć zbędnych wydatków. Alkohol powinien już czekać w bezpiecznej piwniczce. Garderoba Pana i Pani Młodej powinna być kompletna.

Tydzień przed ślubem

Pora się zabawić na wieczorze kawalerskim i panieńskim. Ważne żeby skontrolować całość  i upewnić się, że wszyscy wiedzą co i kiedy mają robić.

1 dzień przed ślubem

Czas na odpoczynek i pogodzenie się z nieuniknionymi wpadkami i niedopatrzeniami!!! Powodzenia
 http://www.mariuszdlugosz.pl/

--
Stopka

Zobacz także:
- suknie ślubne

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz